ESOL przykładowe testy

Myśli, które uciekły mi z głowy...

Temat: IELTS testy i 'studia'
Skala znajomości języka wg rady europy pozwala okreslic poziom znajomosci poszczególnych języków (nie tylko angielskiego), aby umożliwić porównanie 'poziomu' znajomosci w różnych krajach europejskich. Poziomow jest 6 (A1, A2, B1, B2, C1, C2), i tak np. FCE to B2, CAE to C1 lub dla egaminów ESOL Level 1 to B2, wiec porownywalny z FCE, a Level 2 to C2, czyli porównywalny z CAE. (Dla niemieckiego np ZD to B1, ZMP to B2, KDS to C1) Zastanawia mnie tez IELTS bo słyszę często, że jest konieczny jeśli chcemy tu studiować, ale znam osoby, które z ESOLem dostały się na uczelnie (w Hull), może gdzie indziej są inne i wyższe wymagania??? Hm, mnie ciekawi, gdzie ja bym była jeśli idzie o poziom na tym IELTS... gdybym napisała jakiś przykładowy test... to bym mniej więcej wiedziała:-) A Ty 'tutejszy' studiujesz moze w Hull?
Źródło: forum.hull.pl/viewtopic.php?t=1135Temat: Certyfikat jezykowy
Ogólnikowy znaleziony artykuł:

International Legal English Certificate (ILEC)
Od dwóch lat, od kiedy egzamin ILEC z prawniczego angielskiego pojawił się w Polsce, nieustannie rośnie liczba osób zainteresowanych jego zdawaniem. Szczególnie duże jest zainteresowanie testem wśród młodych prawników, którzy dodatkowym certyfikatem chcą się wyróżnić na rynku pracy. W ostatniej sesji aż 60% zdających były to osoby w wieku 25-30 lat. Kolejną grupą zainteresowaną testem są studenci prawa, którzy już na starcie chcą się wykazać profesjonalizmem i dobrym przygotowaniem do zawodu.

Co mówią zdający? Jakie są ich aspiracje związane z testem? Najczęściej mówią nam: "chcę mieć większa szansę na dobrą pracę" oraz "zależy mi na podniesieniu kwalifikacji zawodowych". Często przyznają także, że certyfikatu ILEC wymaga od nich pracodawca.

ILEC to test opracowany przez University of Cambridge ESOL Examinations we współpracy z TransLegal, szwedzką firmą świadczącą usługi językowe. Składa się z czterech części: czytania, pisania, słuchania i mówienia. Sprawdza konkretne umiejętności związane z pracą prawnika, takie jak posługiwanie się językiem prawniczym stosowanym w światowym handlu, pisanie oficjalnych listów oraz komunikację przy pomocy poczty elektronicznej czy tworzenie dokumentów prawnych.

Jaki jest poziom trudności egzaminu? W zależności od zdobytej liczby punktów można uzyskać certyfikat na poziomie B2 lub C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Ten pierwszy odpowiada poziomem egzaminowi FCE a drugi - CAE. Najlepiej samodzielnie sprawdzić, jakiego typu zadania pojawiają się na teście - na stronie http://www.legalenglishtest.org/downloads.php znajduje się przykładowy test ILEC, dostępny nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych.
Źródło: forumwpia.org/viewtopic.php?t=1191